Sport
PIŁKA RĘCZNA

Piłka ręczna w regionie

10 lis · 22:14
Piłka ręczna w regionie

Piłkarze ręczni Orlen Upstream SRS Przemyśl przegrali w Kielcach z miejscowym SMS-em ZPRP 27:31 w meczu 1 rundy PGNiG Pucharu Polski. W najbliższą niedzielę już w ramach rozgrywek ligi centralnej – przemyscy szczypiorniści o 17:00 podejmą MKS Padwę Zamość.

Trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Arne Senstad wybrał 20 zawodniczek, które od 21 listopada rozpoczną w Szczyrku zgrupowanie przed grudniowymi mistrzostwami świata w Hiszpanii. W tym gronie są 3 zawodniczki Eurobudu JKS Jarosław: Magda Balsam, Sylwia Matuszczyk oraz Aleksandra Zimny, a rezerwową pozostaje ich klubowa koleżanka Aleksandra Dorsz. Norweg spośród dwudziestu zawodniczek wybierze osiemnaście najlepszych szczypiornistek, które polecą na ostatni sprawdzian przed mistrzostwami – międzynarodowy turniej towarzyski w Madrycie, gdzie Polki zagrają z zespołem gospodyń oraz Słowaczkami i Niemkami.

Początek mistrzostw świata w hiszpańskiej Llirii 3 grudnia. Polki zagrają w grupie B z Serbią, Rosyjską Federacją Piłki Ręcznej i Kamerunem.

Fot. archiwum

10 listopada ·  22:14

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez