PIŁKA NOŻNA

Piłkarskie sparingi

21 sty · 20:53

Piłkarze z naszego regionu rozgrywali kolejną serię meczów kontrolnych. I ligowa Stal Rzeszów najpierw w Krakowie Hutnikiem 2:3. Gole dla gości przy prowadzeniu Hutnika 3:0 strzelili w ostatnim kwadransie gry Krzysztof Danielewicz i Manuel Ponce García. Następnie Stal pokonała sosnowieckie Zagłębie 2:1 po golu samobójczym oraz celnym trafieniu Damiana Michalika.

W sparingu rozgrywanym na boisku treningowym podkarpackiego centrum piłki nożnej w Stalowej Woli I ligowa Apklan Resovia zremisowała z II ligową Siarką Tarnobrzeg 1:1 (1:0). Bramkę dla Resovii zdobył w I połowie Bartłomiej Wasiluk,  a wyrównanie padło w II połowie po rzucie karnym dla Siarki i trafieniu Marcina Stefanika. W zespole rzeszowskim wystąpiło trzech zawodników testowanych a w Siarce pięciu.

Z kolei drugi sparing w okresie przygotowawczym rozegrali 3 ligowcy ze Stali Stalowa Wola. Podopieczni Łukasza Surmy pokonali czwartoligową Tomasovię Tomaszów Lubelski  5-1, a gole dla zespołu ze Stalowej Woli zdobywali Jakub Kowalski, Mariusz Szuszkiewicz, Sławomir Duda, Kosei Iwao z rzutu karnego oraz Bartłomiej Olszewski. Testowany w drużynie Stali był Georgelas Lukanzu.

21 stycznia ·  20:53