Sport
PIŁKA RĘCZNA

Gwardia Opole – SPR Stal Mielec

19 mar · 14:50
Gwardia Opole – SPR Stal Mielec

Po przerwie spowodowanej grą reprezentacji Polski na parkiety wracaja piłkarze ręczni Superligi. Najbliższą kolejkę zainauguruje piątkowy wyjazdowy pojedynek SPR Stali Mielec z opolską Gwardią.

Mielczanie w tym roku jeszcze nie wygrali, a szczególnie bolesna była ich ostatnia porażka z MMTS-em Kwidzyn. Rywale bramkę dającą im zwycięstwo zdobyli równo z końcową syreną.

Nie udało się to po raz kolejny. Pozostało nam przygotowywać się do następnego, bardzo trudnego meczu w Opolu za dwa tygodnie.

– powiedział po tamtym meczu trener Dawid Nilsson.

Trener Nilsson pomiędzy meczami z Kwidzynem i Opolem miał 13 dni i starał się je wykorzystać na optymalnie przygotowanie zespołu do piątkowego meczu.

Jeśli chodzi o nasze przygotowania, to można powiedzieć, że przebiegają one zgodnie z planem. Zrealizowaliśmy to, co mieliśmy zrealizować.

– stwierdził szkoleniowiec SPR Stali Mielec.

Naszego szkoleniowca niepokoją jednak absencje zawodników.

Problemy zdrowotne mieli Marek Monczka i Bartosz Wojdak, którzy w ubiegłym tygodniu nie uczestniczyli w treningach. Nie miałem do dyspozycji również naszych zawodników z Serbii. Do tego Łukasz Janyst boryka się z problemem ze stopą.

– informuje Dawid Nilsson.

Nasz najbliższy rywal – Gwardia Opole – z pewnością będzie faworytem piątkowego spotkania. Podopieczni Rafała Kuptela zajmują w tabeli 6.miejsce, z dorobkiem 24 punktów. W ostatniej kolejce ulegli nieznacznie bardzo mocnym Azotom Puławy 28:30.

Jedziemy do bardzo mocnego przeciwnika, który z pewnością będzie głodny zwycięstwa. Zespół z Opole będzie z pewnością bardzo zmotywowany. My musimy wyjść na parkiet i walczyć na całego od początku do końca.

– zapowiada szkoleniowiec SPR Stali, który nie przywiązuje większej do wagi do tego, że jego zespół w pierwszej rundzie z Gwardią Opole wygrał.

Inaczej gra się u siebie, a inaczej na wyjeździe.

– wskazuje Dawid Nilsson.

My bardzo dobrze czujemy się we własnej hali, którą przecież świetnie znamy. Teraz jedziemy na halę, na której nawet nie będziemy trenować. Gramy tam raz w roku. Nie ma jednak co na to zrzucać, nie będziemy się usprawiedliwiać. Jedziemy do Opola grać w piłkę ręczną i grać na całego. Musimy wierzyć, że uda nam się zwyciężyć, bo to jest dziś klucz.

– dodaje Nilsson.

Mecz Gwardia Opole – SPR Stal Mielec w piątek o godzinie 19:15.

Fot. SPR Stal Mielec

19 marca ·  14:50

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez