LEKKOATLETYKA

Podkarpaccy lekkoatleci z sukcesami na mistrzostwach Polski

20 lut · 23:22

W pierwszym dniu Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce czwarte miejsce z rekordem życiowym 2,12 m wywalczył Marcin Jachym – skoczek wzwyż CWKS Resovii Rzeszów. Ten wynik to jego rekord życiowy, który dał srebrny medal w klasyfikacji do lat 23.

Wicemistrzem Polski do lat 23 został także Kamil Wąż w trójskoku. Zawodnik LKS Stal Mielec skoczył 14,79 m co było 7. wynikiem wśród seniorów.

OliwerWdowik sprinter CWKS Resovii zajął 5. miejsce w kraju w biegu na 60 m. Nasz zawodnik startował w seniorskich mistrzostwach jeszcze jako junior.

Warto odnotować także brązowy medal w biegu na 60 m przez płotki Klaudii Wojtunik. Wychowanka CWKS Resovii teraz reprezentuje AZS Łódź. W tej konkurencji zwyciężyła z rekordem życiowym 7,96 sek. pochodząca z Sandomierza – Karolina Kołeczek.

20 lutego ·  23:22