PIŁKA NOŻNA

Porażka Resovii w ostatnim meczu Fortuna 1 ligi

14 cze · 06:54

Piłkarze Apklan Resovii w ostatnim meczu sezonu Fortuna 1 ligi przegrali na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 1-2 i ostatecznie zajęli 16 miejsce w tabeli. Wynik spotkania w 37 minucie strzałem z rzutu karnego otworzył obrońca Resovii – Dawid Kubowicz. Wyrównał w 54 Marek Mróz, a bramkę na 2-1 dla gospodarzy strzelił Jakub Apolinarski w 87 minucie gry. Awans do PKO BP Ekstraklasy z 1 miejsca zapewnili sobie piłkarze Radomiaka Radom, którzy wygrali z Koroną Kielce 2-0. Promocję z pozycji wicelidera uzyskała drużyna Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, która zremisowała bezbramkowo ze Stomilem Olsztyn.

Miejsca w strefie barażowej zajęły po kolei odpowiednio: GKS Tychy, Arka Gdynia, Łódzki Klub Sportowy i Górnik Łęczna.

W pierwszej rundzie barażów o Ekstraklasę 16 czerwca zmierzą się ze sobą GKS Tychy i Górnik Łęczna. natomiast, Arka Gdynia rozegra mecz z Łódzkim Klubem Sportowym. Finał odbędzie się 20 czerwca. Przypomnijmy ostatnie miejsce spadkowe zajął GKS Bełchatów.

14 czerwca ·  06:54