PIŁKA NOŻNA

W podkarpackiej piłce

31 lip · 20:37

W meczu 2 kolejki PKO BP Ekstraklasy, piłkarze Stali Mielec przegrali na własnym boisku z Piastem Gliwice 0-2. Pierwszą bramkę w 19 minucie strzelił Kristopher Vida, a wynik spotkania jeszcze w doliczonym czasie 1. połowy ustalił Arkadiusz Pyrka. Przy obu bramkach asystował Patryk Lipski.

--:--
--:--

Mówił po spotkaniu niepocieszony trener mieleckiego zespołu – Adam Majewski.

Z kolei szkoleniowiec Piasta – Waldemar Fornalik z uznaniem wypowiadał się o grze rywala:

--:--
--:--

W innym zakończonym sobotnim spotkaniu Termalika Bruk Bet Nieciecza zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 2-2. Od 20:00 Legia Warszawa gra na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Tymczasem dziś zainaugurowano sezon w Fortuna 1 lidze.

Piłkarze Apklan Resovii zremisowali na wyjeździe z GKS-em Katowice 2:2. "Pasiaki" do 52 minuty przegrywały 0:2, jednak zdołały odwrócić losy meczu i doprowadziły do remisu. W 74 trafił Bartosz Jaroch, a wynik spotkania w 95 minucie ustalił debiutant – Aleksander Komor.

Oto co po meczu powiedział szkoleniowiec Resovii – Radosław Mroczkowski:

--:--
--:--

W innym zakończonym dziś spotkaniu GKS Jastrzębie przegrał z Puszczą Niepołomice 0-2. Od 20:30 Arka Gdynia gra z Zagłębiem Sosnowiec.

Na inaugurację sezonu w 2 lidze piłkarze Stali Rzeszów rozgromili przed własną publicznością Garbarnię Kraków 5-1. Bramki dla Stali zdobywali kolejno Andreja Prokić, Patryk Małecki, Damian Michalik, Krzysztof Danielewicz i Bartłomiej Poczobut. Honorowy gol dla Garbarni to samobójcze trafienie Pawła Oleksego.

W innych spotkaniach: Beniaminek - Radunia Stężyca wygrał 1-0 z rezerwą poznańskiego Lecha, Znicz Pruszków uległ 1-4 Motorowi Lublin, KKS Kalisz zremisował 2-2 z Olimpią Elbląg, Sokół Ostróda przegrał 0-2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a Wisła Puławy pokonała GKS Bełchatów 2-1.

Tymczasem drużyny piłkarskie z naszego regionu występujące w niższych ligach rozgrywały kolejne gry kontrolne przed startem sezonu.

Wisłoka Dębica zremisowała z Unią Tarnów 2-2, Stal Stalowa Wola pokonała Sokół Sieniawa 3-0, Siarka Tarnobrzeg przegrała z Pogonią Staszów 0-4, Izolator Boguchwała wygrał z Ekoball’em Stal Sanok 2-0, Karpaty Krosno pokonały KS Wiązownica 5-1, Sokół Kolbuszowa Dolna przegrał ze Stalą Łańcut 1-2, Głogovia uległa rezerwie StaliMielec 0-4, a Igloopol Dębica 4-0 pokonał Tarnovię Tarnów.

31 lipca ·  20:37