Sport
PIŁKA RĘCZNA

Powalczyć w Głogowie

23 kwi · 22:31
Powalczyć w Głogowie

W sobotę o godz. 13.00 SPR Stal Mielec rozpocznie niezwykle ważne wyjazdowe starcie z Chrobrym Głogów.

Ubiegłotygodniowa porażka z Piotrkowianinem 29:35 bardzo skomplikowała sytuację podopiecznych trenera Dawida Nilssona. Mielczanie mają już tylko dwa punkty nad ekipą Bartosza Jureckiego.

Po takim meczu na pewno trudno się podnieść.

– stwierdził Michał Chodara, który obecnie jest kontuzjowany, ale cały czas stara się być bardzo blisko zespołu i pomagać w trudnych chwilach.

Można powiedzieć, że to był dla nas taki mecz sezonu. Nic jednak już nie zmienimy i trzeba podejść do tego w ten sposób, że to już było i musimy się koncentrować tylko na przyszłości. Musimy teraz się skupić, wyczyścić swoje głowy przed sobotnim meczem w Głogowie.

– dodał doświadczony skrzydłowy.

Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć spotkań. Należy jednak zwrócić uwagę, że aż trzy z nich Stal rozegra z głównymi faworytami całych rozgrywek – Łomżą Vive Kielce, Orlen Wisłą Płock i Azotami Puławy. Tym bardziej więc sobotni mecz z Chrobrym urasta do miana bardzo ważnego spotkania.

Oczywiście, że jest presja, ale myślę, że każdy zawodnik indywidualnie radzi sobie z presją, ze stresem.

– podkreśla Michał Chodara.

W najbliższym meczu musimy po prostu wyjść i walczyć. Musimy dawać z siebie wszystko nawet nie w stu, ale w dwustu procentach.

Patrząc sucho na tabelę, to zdecydowanym faworytem będzie najbliższy rywal. Chrobry Głogów z ostatnich pięciu meczów wygrał aż cztery – z Energą MKS-em Kalisz, Piotrkowianinem, Torus Wybrzeżem Gdańsk oraz niezwykle ważne, derbowe starcie z Zagłębiem Lubin. Podopieczni trenera Vitalija Nata w ostatnim czasie dali się ograć jedynie Azotom Puławy. W pierwszej rundzie Chrobry wygrał również w Mielcu, w pięknym stylu odwracając losy meczu.

Ten mecz na pewno siedzi w drużynie i chcemy wziąć za niego rewanż.

– mówi Chodara.

Na pewno będzie dużo walki, dużo zdrowia zostawimy na boisku, by to spotkanie wygrać.

– kończy nasz skrzydłowy.

Początek meczu Chrobry Głogów – SPR Stal Mielec w sobotę 24 kwietnia o godzinie 13:00. 

Fot. SPR Stal Mielec / Facebook

23 kwietnia ·  22:31

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez