Sport
ŻUŻEL

Nie odbył się mecz Stal-Kolejarz. Sędzia orzekł walkowera na korzyść gości

6 cze · 15:27
Nie odbył się mecz Stal-Kolejarz. Sędzia orzekł walkowera na korzyść gości

Nie doszedł do skutku pierwszy mecz żużlowców 7R Stolaro Stal Rzeszów na własnym torze. Jury zawodów uznało, że nawierzchnia toru nie jest bezpieczna do ścigania. Kolejarz Opole otrzymał punkty walkowerem, a wynik meczowy brzmi 40:0 dla gości.

Jeszcze przed planowaną na niedzielne południe porą rozpoczęcia zawodów trwały prace nad utwardzeniem zbyt plastycznej nawierzchni, szczególnie po wewnętrznej stronie wiraży. Ostateczna decyzją zapadła o 13:00 po kolejnej wizytacji toru przez zawodników i sędziów.

Ekipa z Opola kategorycznie odmówiła udziału w zawodach, Po dyskusjach zespołu sędziowskiego z drużynami podjęto decyzję o odwołaniu meczu.

Jest to o tyle kontrowersyjne, że zdaniem przedstawicieli rzeszowskiego klubu jeszcze rano komisarz zawodów nie zgłaszał uwag co do stanu nawierzchni.

Przez trzy dni do piątku na torze obywały się treningi rzeszowskiej drużyny i jak informował klub, nowa, dosypana w ostatnich tygodniach nawierzchnia nadaje się do jazdy.

Oprócz straconych punktów i rozgoryczenia kibiców, klub z Rzeszowa mogą czekać teraz poważne kary finansowe za nieregulaminowo przygotowany obiekt.

6 czerwca ·  15:27

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez