PIŁKA NOŻNA

Resovia ogrywa lidera

20 mar · 20:38

Miłą niespodziankę sprawili piłkarze Apklan Resovii. W meczu 21 kolejki Fortuna I ligi pokonali na własnym stadionie lidera tabeli Bruk Bet Termalikę Nieciecza 3-1.

Co prawda gospodarze pierwsi stracili bramkę – tuż przed końcem pierwszej połowy Kubowicz faulował w polu karnym Śpiewaka, a jedenastkę wykorzystał Gergel – lecz sześć minut drugiej połowy wstrząsnęło zespołem „Słoni”. Najpierw w 57 minucie znakomitym strzałem z rzutu wolnego z około 30 metrów popisał się Jaroch, dwie minuty później błąd obrońców gości wykorzystał Wróbel, a w 63 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył ponownie Jaroch.

Dla zespołu lidera z Niecieczy była to dopiero druga porażka w sezonie, w tym pierwsza odniesiona na wyjeździe. Termalika nadal prowadzi w tabeli ma 47 punktów, o 6 więcej od Górnika Łęczna. Resovia awansowała na 16 miejsce i ma już 3 punkty przewagi nad zamykającym tabelę sosnowieckim Zagłębiem.

20 marca ·  20:38