SIATKÓWKA

Gładka porażka Asseco Resovii

3 lut · 16:53

Asseco Resovia przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 18:25, 21:25) w meczu 23. kolejki PLUS Ligi siatkarzy. Najlepszym graczem spotkania wybrany został atakujący gości Łukasz Kaczmarek.

ZAKSA zrewanżowała się Resovii za niedzielną porażkę 2:3, która była jej pierwszym przegranym meczem w sezonie. W spotkaniu na Podpromiu gospodarze dotrzymywali kroku rywalom jedynie do połowy każdego seta. Przy słabej postawie nasze drużyny zwycięstwo przyszło rywalom nadspodziewanie łatwo.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle zapewniła sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. W ligowej tabeli prowadzi z dorobkiem 60 pkt. Drugie miejsce zajmuje Jastrzębski Węgiel (47 pkt.), a trzecia jest VERVA Warszawa (42 pkt.). Resovia (34 pkt.) zajmuje szóste miejsce.

3 lutego ·  16:53