SIATKÓWKA

Siatkarki Developresu Rzeszów pokonały niemiecki Dresdner SC

24 lis · 07:00

Siatkarki Developresu Rzeszów pokonały niemiecki Dresdner SC 3:2 (25:10, 19:25, 25:15, 22:25, 15:9) w pierwszym meczu grupy A Ligi Mistrzyń.

Pierwszy set był jednostronny. Rzeszowianki zdecydowanie dominowały nad rywalkami. Jednak kolejna odsłona spotkania pokazała, że niemiecki zespół nie zamierza ustępować. W tej partii był lepszy. Zacięty przebieg miał także początek trzeciego seta. Niemki ofiarnie walczyły o każdy punkt. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się wyraźną wygraną Rysic. W kolejnym secie ponownie wygrały siatkarki Dresdner SC. Natomiast w ostatnim skuteczniejsze były podopieczne Stephana Antinga: wygrały różnicą sześciu punktów.

Developres występuje w grupie A. Rywalkami rzeszowianek oprócz mistrza Niemiec są także czołowe zespoły Rosji – Lokomotiw Kaliningrad oraz Ukrainy – Prometey Dnipro Kamieńskie. W następnym meczu – 8 grudnia – rzeszowianki zagrają na wyjeździe z ukraińskim SC Prometey Dnipro.

Dla Developresu jest to trzeci występ w LM siatkarek. Dwa poprzednie zakończył w fazie grupowej.

Do 1/4 finału awansują zwycięzcy pięciu grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Finał, zarówno męski, jak i żeński, odbędzie się 21 lub 22 maja.

24 listopada ·  07:00