SIATKÓWKA

Siatkarki Developresu Rzeszów wygrały z ŁKS-em Commercecon Łódź

22 kwi · 08:35

Siatkarki Developresu Rzeszów wygrały z ŁKS-em Commercecon Łódź 3:2 w pierwszym meczu półfinału mistrzostw Polski. Początkowe dwa sety łodzianki wygrały 25:21 oraz 25:17, choć w inauguracyjnej partii rzeszowianki prowadziły już 12:3. Od początku trzeciego seta trener gospodyń Stefan Antiga postawił na zmienniczki: rozgrywającą Bińczycką i atakującą Honorio i jego zespół wygrał kolejne dwa sety w identycznych rozmiarach 25:16. W tie-breaku walka punkt za punkt, ale łodzianki prowadziły już 12:10 i 13:11. Jednak dwa z rzędu bloki Stencel oraz Blagojević wsparte ostatnią skuteczną kontrą serbskiej przyjmującej dały wygraną rzeszowiankom 15:13.

Kapitan Developresu Jelena Blagojevoć przyznała, że było to wyjątkowo zacięte spotkanie:

--:--
--:--

Zdaniem kapitan ŁKS -esu libero Pauliny Maj Erwardt w kluczowych momentach brakło dobrych wyborów:

--:--
--:--

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została brazylijska atakująca Developresu – Bruna Honorio Marques. W rywalizacji do dwóch zwycięstw zespół z Rzeszowa prowadzi 1-0.

W drugim czwartkowym spotkaniu półfinałowym Chemik Police gra z Grot Budowlanymi Łódź.

22 kwietnia ·  08:35