Sport
SIATKÓWKA

Asseco Resovia staje do walki o Puchar Polski!

24 lut · 21:00
Asseco Resovia staje do walki o Puchar Polski!

Siatkarze Asseco Resovii są w czołowej czwórce drużyn finałowego turnieju Pucharu Polski, który jutro (sobota 25.02) rozpoczyna się w Krakowie. W półfinałowym meczu zagrają z Jastrzębskim Węglem. Przed rokiem rywale pokonali rzeszowian 3:2 także w półfinale pucharowych zmagań, w obecnym sezonie ligowym również okazali się lepsi zwyciężając 3:0. Zresztą Asseco Resovia nie wygrała z Jastrzębskim od blisko 4 lat. Teraz to bez znaczenia, a wszystkie zespoły, jak przekonuje środkowy bloku Resovii Jakub Kochanowski...

--:--
--:--

-Specjalnej mobilizacji nam nie potrzeba, wiemy o co gramy - przekonuje prezes Asseco Resovii Piotr Maciąg:

--:--
--:--

-Szykujemy się na zacięte starcie w półfinale - zapowiada rozgrywający Asseco Resovii Fabian Drzyzga:

--:--
--:--

I rzeczywiście, wydarzeniu towarzyszy olbrzymie zainteresowanie kibiców. Na trybunach Tauron Areny w Krakowie każdego dnia spodziewanych jest około 10 tysięcy widzów. 36 lat temu, kiedy siatkarze Resovii po raz ostatni zdobyli Puchar Polski z trybun hali w Lesznie, dopingowała ich trzyosobowa grupa kibiców, wśród nich rzeszowianin Mariusz Krupa:

--:--
--:--

A kilka dni później w jednym z najsłynniejszych pucharowych meczów w historii klubu Resovia odrobiła straty z Bukaresztu i pokonała Dynamo, a później awansowała do finałowego turnieju ówczesnego Pucharu Zdobywców Pucharów w Bazylei. Szkoda, że tak długo czekamy na to krajowe trofeum - dodaje Mariusz Krupa:

--:--
--:--

Asseco Resovia zagra z Jastrzębskim Węglem w sobotę o 18:00, wcześniej od 14.45 pierwszy mecz półfinałowy Aluronu Warty Zawiercie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Zwycięzcy w niedzielę zagrają w decydującym meczu o Puchar Polski.

fot. archiwum

24 lutego ·  21:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez