Sport
SIATKÓWKA

Czołowy zespół świata Eczacibasi Stambuł już w Rzeszowie!

13 mar · 20:07
Czołowy zespół świata Eczacibasi Stambuł już w Rzeszowie!

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów we wtorkowy wieczór zagrają na Podpromiu z drużyną Eczacibasi Stambuł pierwszy ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzyń. Turecki zespół należy do najlepszych na świecie. W ubiegłym sezonie sięgnął po puchar CEV, wywalczył też brązowy medal w Klubowych Mistrzostwach Świata. Aktualnie prowadzi w lidze tureckiej z kompletem 19 zwycięstw. W składzie Eczaczibasi gra m.in. czołowa zawodniczka świata: serbska atakująca Tijana Bosković. To właśnie o niej, ale nie tylko wspominają rozmówcy Bartłomieja Wisza: II trener Developresu Bartłomiej Dąbrowski oraz środkowa bloku Magdalena Jurczyk:

--:--
--:--

Turecki zespół prowadzi dobrze znany w Polsce szkoleniowiec Ferhat Akbas, który przed kilku laty doprowadził Chemika Police do tytułów mistrza Polski. Jego asystentem jest Przemysław Kawka, który zapowiada, że o sukces w Rzeszowie wcale nie będzie łatwo:

--:--
--:--

Przemysław Kawka docenia klasę wicemistrzyń Polski:

--:--
--:--

Mamy dobrze rozpisany zespół Developresu, ale chcemy bazować na swojej przewadze - dodaje Kawka:

--:--
--:--

Drużyna Eczacibasi w lidze tureckiej zmierza po mistrzostwo kraju, ale cele sięgają wyżej: kończy trener Przemysław Kawka:

--:--
--:--

Na dzisiejszym, wieczornym treningu urazu kostki doznała środkowa bloku drużyny tureckiej drużyny - Belgijka Laura Heyrman. Jej występ w jutrzejszym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Początek wtorkowego meczu w Rzeszowie: Developresu z Ezaczibasi o 18:00 transmisja na naszej antenie.

Developres jest jedynym polskim zespołem w Lidze Mistrzyń, który awansował do czołowej ósemki tych prestiżowych europejskich rozgrywek.

Relacja: Bartłomiej Wisz

fot. Marek Maśniak

13 marca ·  20:07

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez