SIATKÓWKA

Pewne zwycięstwo Asseco Resovii z Czarnymi Radom

21 sty · 08:22

Siatkarze lidera Plus Ligi Asseco Resovii pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:0  (w setach 25:21, 25:23, 25:20) w meczu 21. kolejki rozgrywek ekstraklasy. Rzeszowianie, choć nie zagrali porywającego meczu, to jednak dominowali nad rywalami niemal przez całe spotkanie, wypracowując kilkupunktową przewagę od połowy każdego z setów. Jedynie w końcówce drugiej partii gospodarze mimo prowadzenia 18:13 oddali inicjatywę, radomianie doprowadzili do remisu 23:23, ale w decydujących akcjach to goście atakowali po autach. -Nie można narzekać, choć zdajemy sobie sprawę z pewnych mankamentów- ocenił rozgrywający Asseco Resovii Fabian Drzyzga:

--:--
--:--

Podobnego zdania był rezerwowy atakujący rzeszowian Jakub Bucki:

--:--
--:--

Bucki wchodził na zmiany za Macieja Muzaja, który z kolei został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu – zdobył 16 punktów, w tym po dwa blokiem i z zagrywki. -Trzeba przyznać, że serwisem rzeszowianie nie zrobili nam kłopotu, ale to my sami możemy mieć do siebie pretensje za swoją grę - ocenił libero Czarnych Mateusz Masłowski: