Sport
PIŁKA NOŻNA

Stal Mielec bez licencji na grę w Ekstraklasie

4 maj · 19:00
Stal Mielec bez licencji na grę w Ekstraklasie

Stal Mielec nie otrzymała licencji na występy w piłkarskiej Ekstraklasie w przyszłym sezonie. Komisja do Spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła taką decyzję w związku z finansowymi perypetiami klubu z Mielca.

Podkarpacki klub poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że złoży odwołanie w trybie natychmiastowym i przedłoży stosowne dokumenty wypełniające niezbędne oczekiwania licencyjne.

Pozostałe kluby ekstraklasy i część pierwszoligowych uzyskały stosowne licencje, choć każdy z nich będzie objęty przynajmniej nadzorem finansowym. Dodatkowy nadzór infrastrukturalny otrzymały ponadto: Pogoń Szczecin, Wisła Płock, Warta Poznań, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Łódzki Klub Sportowy, Radomiak Radom, Odra Opole. Warta, Radomiak i Odra zgłosiły stadiony zastępcze. Górnik Łęczna otrzymał dodatkowy nadzór infrastrukturalny oraz z zakresu personelu i administracji. Bruk-Bet Termalica Nieciecza otrzymał dodatkowo nadzór z zakresu personelu i administracji, natomiast Arka Gdynia została ukarana ostrzeżeniem za naruszenie finansowej części podręcznika licencyjnego.
Licencję na występy w europejskich pucharach uzyskało czternaście klubów, w tym te, które już się do nich zakwalifikowały i te wciąż mające szanse na awans.

Natomiast drugoligowa Stal Rzeszów otrzymała licencję na grę w Fortuna 1 Lidze po ewentualnym awansie, ale na stadionie zastępczym w Stalowej Woli, z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji.

Niebawem zakończy się remont Stadionu Miejskiego w Rzeszowie, wtedy otrzymanie zezwolenia na grę na stadionie miejskim w Rzeszowie powinno być tylko formalnością.

Fot. Stal Mielec

4 maja ·  19:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez