PIŁKA NOŻNA

Stal Mielec żegna się z Pucharem Polski

18 paź · 20:57

Piłkarze PGE Stali Mielec przegrali u siebie 0:3 z Piastem Gliwice w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w dogrywce. Mielczanie przystąpili do spotkania w zmienionym składzie w porównaniu z rozgrywkami ekstraklasy. W podstawowym czasie gry był bezbramkowy remis, choć ostatnie minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce za ostre wejście Wolskiego.

W dogrywce Piast wykorzystał grę w przewadze i jeszcze w pierwszej części zdobył dwie bramki. Najpierw w 99. minucie Kirejczyk, który wykorzystał fatalny błąd Mateusza Dudka. Bramkarz Stali podał mu piłkę wprost pod nogi. Chwilę później kapitalnym podaniem z głębi pola popisał się Anglik Tom Hateley, który zapisał asystę. Dograł do Alexandrosa Katranisa, a ten pokonał bramkarza Stali. Siedem minut po zmianie stron trzecią bramkę dla Piasta zdobył Hateley.

Już w sobotę kolejny mecz, tym razem o punkty w ekstraklasie. Przeciwnikiem na własnym boisku będzie wicelider Wisła Płock, która wyprzeda szóstą Stal zaledwie o 2 punkty.

18 października ·  20:57