Sukcesy kolarzy przełajowych z regionu

10 sty · 21:41

Sukcesem zakończyły się dla reprezentantów klubów naszego regionu mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym.

W miniony weekend, w Gościęcinie na Opolszczyźnie odbyły się ostatnie zawody cyklu. Supremację w kategorii juniorek potwierdziła Malwina Mul. Kolarka klubu Smak Górno Poltino Azalii z Brzózy Królewskiej wyścig ze startu wspólnego wygrała ze sporą przewagą nad rywalkami. 5 miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Natalia Muskus.  Wśród mastersów w kategorii 3A wicemistrzem kraju został Ireneusz Stafiej także z Azalii, natomiast w kategorii 3B złoty medal zdobył Krzysztof Gierczak z klubu Zryw Buszkowiczki. Wśród żaków mistrzem Polski został Mikołaj Klaczkowski z Azalii a 2 miejsce zajął Ignacy Surmacz zawodnik Akademii Kolarskiej Głogów Małopolski.

Warto dodać, że w klasyfikacji drużynowej mistrzostw Polski na 47 klubów Azalia zajęła wysokie szóste miejsce, zwyciężył WKU Warszawa.

10 stycznia ·  21:41