Sport
SIATKÓWKA

Transfery w kobiecej siatkówce

7 cze · 14:54
Transfery w kobiecej siatkówce

Zuzanna Efimienko-Młotkowska została nową siatkarką ekstraklasowej Radomki Radom. W poprzednim sezonie środkowa reprezentacji Polski grała w Developresie SkyRes Rzeszów, z którym sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Polski.

31-letnia Efimienko-Młotkowska przebywa obecnie z kadrą narodową we włoskim Rimini, gdzie odbywa się turniej Ligi Narodów. Dzisiaj biało-czerwone zmierzą się o 18.00 z Holenderkami.

Przemysław Michalczyk został nowym trenerem pierwszoligowych siatkarek SPS Stali Mielec. 47-latek zastąpił na stanowisku Adama Grabowskiego, z którym mielecki klub nie przedłużył kontraktu.

Michalczyk w ubiegłym sezonie pełnił funkcję drugiego trenera SAN Pajdy Jarosław. To były reprezentant Polski i mistrz kraju w barwach Jastrzębskiego Węgla. W latach 1990 - 1996 grał w Resovii. Jako trener pracował także w BBTS Bielsko-Biała, Politechnice Warszawskiej, Espadonie Szczecin czy KPS-ie Siedlce. Następnie był prezesem, wiceprezesem i dyrektorem ds. sportowych Jastrzębskiego Węgla.

Jednocześnie klub poinformował o kolejnych wzmocnieniach. Do zespołu dołączyły: środkowe – Katarzyna Urbanowicz i Wioletta Lach. Inauguracja nowego sezonu zaplecza ekstraklasy siatkarek ma ruszyć 25 września lub 2 października.

Fot. archiwum

7 czerwca ·  14:54

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez