Triathlon Rzeszów 2022 za nami

5 cze · 21:12

W Rzeszowie dobiegły końca dwudniowe zawody triathlonistów. Wczoraj uczestnicy rywalizowali w prestiżowym Pucharze Europy, a dziś o medale walczyli amatorzy w różnych kategoriach wiekowych, a co za tym idzie na różnych dystansach. W olimpijskiej konkurencji standard trzeba przepłynąć 1,5 kilometra, przejechać na rowerze 40 kilometrów oraz pobiec na 10 kilometrów

--:--
--:--

Zwyciężyła Anna Twardowska z Rzeszowa przed Natalią Postawą i Agnieszką Lutak. Wśród mężczyzn triumfował Andrzej Michalski z Tarnowa, srebro dla Łukasza Szumca a brąz dla Dawida Musiała. Ogółem przed dwa dni rywalizowało około 700 zawodniczek i zawodników, od dzieci, po europejską czołówkę w tej dyscyplinie. Zawody były jednocześnie rundą Pucharu Europy. I właśnie w tej rywalizacji w kategorii elity kobiet zwyciężyła Eva Daniels z Luksemburga, a najlepsza z Polek Paulina Klimas była piąta. W pucharowej kategorii elity mężczyzn złoty medal zdobył Austriak Leon Pauger a najlepszy z biało-czerwonych Michał Oliwa zajął piąte miejsce. Była to już IV edycja rzeszowskiego triathlonu, który jest organizowany od 2018 roku. Triathlon to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa, w której zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje zmianę stroju sportowego i sprzętu. W 2000 roku triathlon dołączył do rodziny sportów olimpijskich. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli Triathlon Rzeszów, otrzymali na mecie pamiątkowe medale oraz koszuli finishera, a zdobywcy miejsc I-III w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz OPEN pamiątkowe statuetki.

5 czerwca ·  21:12