Sport
PIŁKA RĘCZNA

Trzeba wygrać - Stal Mielec pod ścianą

27 mar · 08:47
Trzeba wygrać - Stal Mielec pod ścianą

W Superlidze piłakrzy ręcznych  SPR Stal Mielec podejmie na własnym parkiecie drużynę Zagłębia Lubin. Będzie to dla Czeczeńców okazja do poprawy wizerunku po fatalnym występie w Opolu przeciwko tamtejszej Gwardii. Ostatni mecz zakończył się ich sromotną porażką 24:41.

Mielczanie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że taki mecz nie może się już powtórzyć. Również w tym celu wewnątrz zespołu odbyło się kilka poważnych „męskich rozmów”.

Takie rozmowy odbywały się po meczu i w trakcie tego tygodnia.

– mówi trener SPR Stali Mielec Dawid Nilsson.

Natomiast na pierwszym miejscu musimy przeprosić za to, co pokazaliśmy w Opolu, jako zespół. Nasz styl w tym meczu był karygodny. Nie zrealizowaliśmy niczego z zakładanego planu i nie realizowaliśmy żadnych założeń taktycznych.

Przed meczem w Opolu mieliśmy sporo zawodników kontuzjowanych i chorych. Teraz wszyscy są już zdrowi i do dyspozycji szkoleniowca. Stal w tym sezonie już wygrała z Zagłębiem Lubin, ale teraz to rywale wydają się być faworytem.
Trener Dawid Nilsson zdaje sobie sprawę, że dla jego zespołu każdy mecz jest ważny, niczym mecz o mistrzostwo świata.

Margines błędu już wyczerpaliśmy. Jeśli marzymy o tym, żeby zaistnieć jeszcze w PGNiG Superlidze, utrzymać się w niej, to musimy podchodzić do każdego meczu w stu procentach skoncentrowani i zdeterminowani.

Zagłębie Lubin zajmuje 7.miejsce w lidze z dorobkiem 22 punktów. W pierwszym meczu to jednak nasza drużyna była lepsza, wygrywając po rzutach karnych. Warto również zauważyć, że wygraliśmy dwa poprzednie spotkania u siebie z tym rywalem.

Naszą siłą jest zespół. Nie mamy indywidualności, jak Kielce, Płock, Puławy, czy kilka innych topowych zespołów. Naszą siłą jest zespół i jeśli jedno ogniwo w tym zespole przestaje funkcjonować, to automatycznie przestaje funkcjonować cały zespół.

– dodaje trener Nilsson.

Początek meczu SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin w niedzielę o godzinie 18.


Fot. SPR Stal Mielec

27 marca ·  08:47

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez