KOLARSTWO

Sergio Higuita liderem trzeciego etapu Tour de Pologne

1 sie · 18:30

Kolumbijczyk Sergio Higuita ( z grupy Bora-Hansgrohe) wygrał w Przemyślu trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Zawodnicy mieli do przejechania 237 km z Kraśnika do finiszu na słynnym półtorakilometrowym podjeździe na górze Tatarskiej. Higuita po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupy wyprzedził Hiszpana Pello Bilbao (Bahrain Victorious) oraz Belga Quintena Hermansa (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux).

Najlepszy z Polaków - Jakub Kaczmarek (z reprezentacji Polski ) był 33.

--:--
--:--

Niebieską koszulkę najaktywniejszego zawodnika zachował drugi z naszych reprezentantów Patryk Stosz.

--:--
--:--

Patryka Stosza chwalił na mecie dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

--:--
--:--

"To był trudny i wymagający etat ; w końcu najdłuższy"- ocenił Czesław Lang.

--:--
--:--

Patryk Stosz myśli już o wtorkowym etapie z Leska do Sanoka długości blisko 180 kilometrów.

--:--
--:--

Na 58. miejscu finiszował Filip Maciejuk (Bahrain Victorious, +2:27), 82. Kamil Małecki (Lotto Soudal, +6:18),  83. Stanisław Aniołkowski (Polska, +6:18), pochodzący z Rzeszowa zawodnik grupy Voster Jakub Murias zajął 87 miejsce.

Liderujący w klasyfikacji generalnej Higuita wyprzedza Bilbao (+4 sek.) i Hermansa (+6 sek.).

We wtorek etap numer IV 179 km z Leska do Sanoka.