Sport
PIŁKA RĘCZNA

Tylko zwycięstwo w Tarnowie

13 maj · 22:27
Tylko zwycięstwo w Tarnowie

W ostatniej kolejce Handball Stal Mielec potrzebuje wyjazdowego zwycięstwa z Grupą Azoty Unią Tarnów. Przed nami więc wielkie emocje. W ostatniej serii PGNiG Superligi rozstrzygnie się, która drużyna opuści najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce.

To będzie mecz wagi ciężkiej. Jeśli przegrają mielczanie, to opuszczą najwyższy poziom rozgrywkowy. Z kolei Tarnów, w przypadku porażki, będzie musiał oglądać się na rozgrywany o tej samej porze mecz Sandra SPA Pogoni Szczecin z Chrobrym Głogów.

Dla Stali dobrze ułożył się wtorkowy mecz pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk i Grupą Azoty Unią Tarnów. Wybrzeże wygrało jednym trafieniem i zapewniło sobie już utrzymanie.

Oglądanie tego spotkania kosztowało nas sporo nerwów. Sami jednak sobie do tego doprowadziliśmy, że na kolejkę przed końcem musieliśmy się oglądać na inne zespoły. To jednak jest już przeszłość. Przed nami ostatni mecz w sezonie, mecz o utrzymanie.

– mówi trener Rafał Gliński.

--:--
--:--

Stal ostatni mecz zagrała w sobotę, zaś Unia we wtorek toczyła zażarty bój w Gdańsku. To z kolei sprawia, że mielczanie mają kilka dni więcej na przygotowanie do niedzielnego spotkania. Czy to może mieć znaczenie?

Powiem szczerze, że może mieć, ale może też nie mieć. Obie drużyny będą chciały wygrać i na czas trwania meczu na pewno nikt nie będzie pamiętał o zmęczeniu.

– przyznaje trener Gliński.

--:--
--:--
Na pewno będzie to nerwowy mecz z obu stron. Może być tak, że oba zespoły wyjdą nerwowo, aczkolwiek w trakcie gry się już o tym zapomina. Musimy wierzyć w swoje umiejętności, mieć pewność siebie i zrobić wszystko, żeby wygrać to spotkanie.

– podkreślił szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

--:--
--:--

Początek meczu Grupa Azoty Unia Tarnów – Handball Stal Mielec w niedzielę (15 maja) o godzinie 15:00.

Fot. materiały prasowe

13 maja ·  22:27

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez