PIŁKA NOŻNA

Ukraina w eliminacjach do Mistrzostwa Świata żeńskiej piłki nożnej

29 cze · 08:17

Po raz drugi na stadionie miejskim w Rzeszowie żeńska reprezentacja Ukrainy wystąpiła w roli gospodarza w eliminacjach Mistrzostwa Świata. Po piątkowej porażce 0-4 ze Szkocją, wczoraj po emocjonującym meczu Ukrainki pokonały reprezentację Węgier 2-0. Pierwsza bramka padłą w 27. minucie po strzale głową Darii Kravets. W 86-stej minucie wynik spotkania ustaliła po kontrze Olga Owdiuczuk. Z wygranej i dopingu kibiców bardzo cieszyła się po meczu kapitan zespołu Daria Apansczenko

--:--
--:--

Bramkarka węgierskiej reprezentacji Barbara Biro przyznała, że Ukrainki były w tym spotkaniu lepsze.

--:--
--:--

Rywalki były bardzo agresywne. Miałyśmy problemy z posiadaniem piłki. Wygrywały walkę o pierwszą piłkę, także szybko ją odbierały. Strzeliły nam dwie bramki. My miałyśmy też swoje szanse, ale dziś niedane było nam wygrać.

Mecz oglądała Ewa Leniart wojewoda podkarpacki. Po spotkaniu ukraińska reprezentacja podziękowała za gościnność w Polsce.

--:--
--:--

Zespół Ukrainy już wcześniej stracił szanse na awans do finałów Mistrzostw Świata 2023. Wczorajsza wygrana nad Węgierkami sprawiła, że ten zespół także nie awansuję dalej. W finałach zagrają zwyciężczynie grupy Hiszpanki, a w barażach wystąpi Szkocja.\

29 czerwca ·  08:17