Sport
PIŁKA RĘCZNA

(Untitled)

11 mar · 11:32
(Untitled)

Wykorzystać słabość Górnika
W niedzielę w 19 serii PGNiG Superligi Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Biorąc pod uwagę tabelę, a nawet szerzej – formę z ostatnich lat – zdecydowanym faworytem jest Górnik Zabrze. To czołowa drużyna wielu poprzednich sezonów, brązowy medalista rozgrywek 2019/2020. W tym sezonie idzie im jednak gorzej. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ostatnie spotkania. Górnik Zabrze przegrał komplet pięciu spotkań rozegranych w tym roku. Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego byli gorsi kolejno od: Energi MKS-u Kalisz, Chrobrego Głogów, Łomży Vive Kielce, MMTS-u Kwidzyn i Wybrzeża Gdańsk.

Trener Handball Stali Mielec Rafał Gliński nie traktuje tego meczu jakoś specjalnie, choć powrót do klubu, z którym jeszcze było się związanym, jest ciekawym doświadczeniem

--:--
--:--

W trakcie ostatniego wygranego pojedynku z Gwardia Opole Gliński pojawił się na parkiecie i kierował grą obronną. A czy zagra teraz?

--:--
--:--

Górnik przegrywa ostatnio, ale trzeba zwrócić uwagę, że z Chrobrym czy z Wybrzeżem to były porażki minimalne. To były porażki jedną bramką
– mówi przed zbliżającym się spotkaniem trener Rafał Gliński.

--:--
--:--

Górnik ma też problemy z kontuzjami. Nasi najbliżsi rywale nie mogą skorzystać m.in. z reprezentanta Polski – Bartłomieja Bis. Przed naszą drużyną więc szansa na przełamanie wieloletniej niemocy w meczach przeciwko drużynie z Górnego Śląska. Dość powiedzieć, żeby odnaleźć ostatnie zwycięstwo Stali nad Górnikiem, trzeba się cofnąć do… jesieni 2012 roku. Nie jest to optymistyczna statystyka, ale jak mówi stare sportowe porzekadło – każda seria, nawet ta najdłuższa, musi się kiedyś skończyć.

Początek meczu Górnik Zabrze – Handball Stal Mielec w niedzielę 13 marca o godzinie 13:00.

Fot. archiwum

11 marca ·  11:32

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez