Sport

Dziś rusza Marma 31. Rajd Rzeszowski

5 sie · 08:33
Dziś rusza Marma 31. Rajd Rzeszowski

Zawody zorganizowane przez Automobilklub Rzeszowski to piąta runda mistrzostw Polski (RSMP). Kierowcy i piloci powalczą na jedenastu odcinkach specjalnych. Dziesięć wytyczono na asfaltowych drogach wokół Rzeszowa, a jeden zaplanowano w centrum miasta. Na starcie 89 załóg.

Po raz trzeci w rzeszowskich zmaganiach wystartuje Czech Erik Cais – ubiegłoroczny triumfator tym razem z pilotem Petrem Tesinskym. Dwójkę otrzymali Szwedzi – Tom Kristensson i Andreas Johansson (Hyundai i20 R5). Dla liderów punktacji RSMP będzie to debiut na odcinkach Rzeszowskiego Rajdu. Reprezentanci ORLEN Team – Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) to trzecia załoga na liście zgłoszeń. Skody Fabia z numerami 4 i 5 należą odpowiednio do załóg Sylwester Płachytka/Jacek Nowaczewski oraz Grzegorz Grzyb/Adam Binięda.

Pochodzący z Rzeszowa Grzyb stanie przed szansą podniesienia liczby swoich triumfów w domowej imprezie do czterech. Od 12:55 początek rywalizacji na odcinku Pstrągowa, potem odcinek Lubenia, który kierowcy przejadą dwukrotnie, a od 20:00 ściganie w centrum Rzeszowa w Alei Cieplińskiego do ul. Moniuszki. Serwis rajdowy jak co roku na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej.

fot. archiwum

5 sierpnia ·  08:33

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez