Sport
PIŁKA NOŻNA

Włodzimierz Gąsior zastąpił Leszka Ojrzyńskiego na stanowisku trenera piłkarzy ekstraklasowej PGE Stali Mielec

13 kwi · 07:54
Włodzimierz Gąsior zastąpił Leszka Ojrzyńskiego na stanowisku trenera piłkarzy ekstraklasowej PGE Stali Mielec

To jedna z zasłużonych postaci mieleckiej piłki. 72-letni Włodzimierz Gąsior jako piłkarz był jednym z czołowych zawodników Stali. Przyczynił się do mistrzostwa Polski w 1973 i 1976 roku oraz wicemistrzostwa w 1975 roku. Mielczanie z Gąsiorem w składzie dotarli do ćwierćfinału Pucharu UEFA w sezonie 1975/76. Później bronił także barw m.in. Stali Stalowa Wola czy Wisłoki Dębica.
Karierę szkoleniową zaczynał także w Stali Mielec, z którą dwukrotnie w latach 80. wywalczył awans do pierwszej ligi (dzisiejszej ekstraklasy). W kolejnych latach prowadził m.in. Koronę Kielce, Motor Lublin czy Hetmana Zamość. Dwukrotnie wracał do zespołu z Mielca w roli trenera. Ostatnio pracował w Siarce Tarnobrzeg.
Nie miałem wątpliwości czy przyjąć tę propozycję – zdradził Włodzimierz Gąsior:

--:--
--:--

Włodzimierz Gąsior przystępuje do pracy jutro od samego rana:

--:--
--:--

Po 23 spotkaniach PGE Stal Mielec zamyka tabelę piłkarskiej ekstraklasy, ma w dorobku 20 punktów o jeden mniej od przedostatniego Podbeskidzia i trzy mniej od Cracovii. Do zakończenia sezonu pozostało 7 kolejek. Następne spotkanie mielczanie rozegrają w najbliższą niedzielę. Na własnym boisku z Zagłębiem Lubin. Początek o 12:30.

Fot. stalmielec.com

13 kwietnia ·  07:54

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez