Sport
PIŁKA NOŻNA

W podkarpackiej piłce nożnej

1 paź · 21:44
W podkarpackiej piłce nożnej

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył termin zaległego meczu 9. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Apklan Resovią a Miedzią Legnica. Spotkanie na stadionie miejskim w Rzeszowie odbędzie się we wtorek 19 października o 18. Przed dwoma tygodniami mecz odwołano z powodu obfitych opadów deszczu i zalanej murawy.

Piłkarze Wisłoki Dębica mogli zagrać z Legią Warszawa w II rundzie Pucharu Polski. Tak się jednak nie stanie gdyż nasz zespół przegrał we środę po rzutach karnych ze Świtem Szczecin a dzisiejsze losowanie par wskazało właśnie mistrzów Polski na kolejnego rywala szczecinian. Wisła Kraków, która pokonała mielecką Stal zmierzy się z GKS Tychy, Widzew Łódź, który ograł Apklan Resovię zmierzy się z GKS Jastrzębie, zaś Raków Częstochowa, który pokonał Stal Rzeszów, pojedzie do Kalisza na mecz z innym drugoligowcem, KKS 1925. W innych ciekawszych parach trzecioligowa, Unia Skierniewice zagra z obecnym liderem Ekstraklasy Lechem Poznań, a występująca w IV lidze Wieczysta Kraków - zmierzy się z inną krakowską ekipą - grającą w II lidze - Garbarnią.  Spotkania 1/16 finału od 26-do 28 października.

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów podpisała list intencyjny z innymi trzema szkółkami piłkarskimi miasta – Ziomkami Rzeszów, SMS Rzeszów i Akademią Rzeszów. Porozumienie ma na celu współpracę rzeszowskich akademii w zakresie wymiany wiedzy i doświadczenia oraz poszerzania oferty szkoleniowej. SMS Rzeszów działa od 2018 roku. Zrzesza 85 chłopców z roczników od 2007-2010 Akademia Piłkarska Rzeszów działa blisko 10 lat i w kategoriach od U-4 do U-12 trenuje około 80 dzieci. Z kolei Akademia Piłkarska Ziomki Rzeszów powstała w 2010 roku i swoją opieką treningową obejmuje ponad 300 zawodników – od juniora młodszego. Akademia ta jest certyfikowaną szkółką Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Tymczasem jeszcze tylko niespełna półtora tysiąca wejściówek pozostało na mecz piłkarskich reprezentacji Polski i Niemiec do lat 20 - 7 października w Rzeszowie. Bilety można zamawiać na stronie internetowej bilety.podkarpackizpn.pl. Biało – czerwoni, wśród których jest zawodnik Apklan Resovii Bartłomiej Eizenchart, trzy dni przed meczem rozpoczną zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej koło Mielca. Niemcy na bazę wybrali rzeszowski hotel Hilton, a trenować będą na stadionie Resovii. Dzień przed meczem czyli we środę obie reprezentacje odbędą oficjalny trening na murawie stadionu miejskiego. Mecz Polska – Niemcy, we czwartek, 7 października o godzinie 18:00.


Fot. archiwum

1 października ·  21:44

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez