PIŁKA NOŻNA

W podkarpackiej piłce nożnej

7 lis · 20:51

Legia Warszawa przegrała ze Stalą Mielec 1:3 (1:2) w meczu 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Wieteska (42'). Bramki dla gości zdobyli Maksymilian Sitek (44'), Fabian Piasecki (45+1') i Mateusz Żyro (81').
We wcześniejszym meczu Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo z Pogonią Szczecin.
W ostatnim niedzielnym spotkaniu Wisła Kraków zagra z Cracovią (20.00).

Na zapleczu ekstraklasy w meczu 16 kolejki Apklan Resovia bezbramkowo zremisowała u siebie z Górnikiem Polkowice. Ponadto lider tabeli Widzew Łódź zremisował z wiceliderem Miedzią Legnica 1:1. Goście prowadzili po bramce Patryka Makucha w 23. minucie. Wyrównał 20 minut później Daniel Tanżyna. Strzelec gola dla łodzian w 88. minucie został wyrzucony z boiska za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
W jeszcze jednym niedzielnym spotkaniu Stomil Olsztyn wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 3:1.
Widzew stracił punkty po raz trzeci z rzędu, ale pozostał na prowadzeniu w 1. Lidze z przewagą dwóch punktów nad Miedzią. Apklan Resovia na miejscu 11 (19 pkt.)

W niedzielnych meczach 3 ligi gr. IV:

Sokół Sieniawa przegrał z ŁKS-em Łagów 0-1, a Siarka Tarnobrzeg wygrała z drugim zespołem Cracovii 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 15 minucie Paweł Mróz. Tarnobrzeska Siarka po tym  zwycięstwie powróciła na fotel lidera Po rozegraniu 16 kolejek ma na swym koncie 31 punktów. Stal Stalowa Wola jest 3 ma 29 punktów. Na 10 pozycji jest Wisłoka Dębica na 13 miejscu Korona RZeszów  na 15 Sokół Sieniawa a na ostatnim 18 miejscu Wólczanka Wólka Pełkińska.

W niedzielnych meczach w IV lidze podkarpackiej:

Rezerwa Stali Mielec pokonała 3-1 Błękitnych Ropczyce, Sokół Kamień zremisował u siebie z KS-em Wiązownica 2-2, a MKS Arłamów Ustrzyki Dolne uległ Stali Łańcut 0-1.

7 listopada ·  20:51