PIŁKA NOŻNA

W podkarpackiej piłce nożnej

6 gru · 21:48

Porażką kończą 2021 rok piłkarze Stali Rzeszów. W dzisiejszym meczu zamykającym 20 kolejkę eWinner 2 ligi podopieczni trenera Daniela Myśliwca przegrali w Chojnicach z Chojniczanką 1-3. Najpierw w 29 minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Tomasz Mikołajczak, w 36’ również z dystansu na 2-0 trafił Filip Karbowy. W 64 minucie to własnej siatki piłkę skierował Łukasz Góra, a wynik spotkania na 1-3 w doliczonym czasie gry ustalił napastnik Stali - Damian Michalik.

To dopiero druga porażka biało-niebieskich w tym sezonie, którzy mają 45 punktów i są liderem tabeli. Chojniczanka dzięki wygranej awansowała na drugie miejsce z dorobkiem 38 punktów. Drugoligowcy do rywalizacji powrócą pod koniec lutego.

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz przegrali z Odrą Opole 1:2 w ostatnim spotkaniu 20. kolejki Fortuna 1. ligi. Na czele tabeli Miedź Legnica, przed Widzewem Łódź i Koroną Kielce. Apklan Resovia rok kończy na 11 pozycji. Przerwa zimowa w 1 lidze potrwa do 26 lutego.

Dzisiaj grała także piłkarska PKO BP Ekstraklasa. Tu również ostatni mecz, ale 17 serii gier. Warta Poznań podejmowała krakowską Wisłę – mecz zakończył się remisem 1-1. Liderem tabeli jest poznański Lech, który zgromadził 38 punktów.
Trzy punkty mniej ma Pogoń Szczecin, a pięć mniej Lechia Gdańsk.

FKS Stal Mielec w meczu tej kolejki - już w piątek wygrała u siebie z Wisłą Płock 2-1 i z dorobkiem 24 punktów jest w tabeli ósma.

W strefie spadkowej są Legia Warszawa, Warta Poznań i Górnik Łęczna - każda z tych drużyn ma 12 punktów. W najbliższy piątek mielecka Stal podejmie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Początek o 18:00.

Poznaliśmy plan zimowych sparingów trzecioligowej Wisłoki Dębica. Podopieczni Dariusza Kantora na pierwszym treningu spotkają się 10 stycznia, a pierwszy sparing rozegrają dwanaście dni później. Rywalem "biało-zielonych" będą czwartoligowe rezerwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Ekipa z Dębicy w sumie rozegra osiem gier kontrolnych. Zespół Wisłoki w planach ma mecze m.in. z Garbarnią Kraków, Siarką Tarnobrzeg, KS-em Wiązownica czy rezerwami Stali Mielec. Stawkę uzupełnią starcia z zespołem Wisły Kraków grającym w Centralnej Lidze Juniorów, Lubaniem Maniowy oraz z rezerwami Cracovii, który zwieńczy zimowy okres przygotowawczy. To spotkanie zostało zaplanowane na 26 lutego.

6 grudnia ·  21:48