SIATKÓWKA

Zwycięstwa DevelopResu i San-Pajdy

1 mar · 22:40

Siatkarki Developresu Sky Res Rzeszów w przedostatnim meczu rundy zasadniczej Tauron Ligi wygrały na wyjeździe z Volleyem Wrocław 3:2. Rzeszowianki wygrały pierwszego i trzeciego seta odpowiednio 26:24 i 25:17, w drugim i czwartym górą wrocławianki do 23 i 20. Tiebreak dla Developresu 15:12. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana atakująca zespołu gości Aleksandra Rasińska. To 17. ligowe zwycięstwo rzeszowianek w tym sezonie. Tym samym rzeszowskie siatkarki, którym do rozegrania pozostał mecz z Chemikiem Police – 8 marca w Rzeszowie; już teraz zapewniły sobie I miejsce po rundzie zasadniczej . Nadrabiane są również zaległości z 21. serii gier. BKS Bostik Bielsko-Biała wygrał z Eneą PTPS-em Piła 3:1 Od 20.30 Grupa Azoty Chemik Police gra z Grot Budowlanymi Łódź.

Z kolei siatkarki MKS San-Pajdy Jarosław pokonały Energetyka Poznań 3:1 w zaległym meczu 19 kolejki 1 ligi. Gospodynie słabsze jedynie w inauguracyjnym secie 23:25, pozostałe wygrywały 25:23, 25:13, 27:25. W tabeli jarosławianki z 28 punktami awansowały na 7 miejsce. Nadal pozostają w grze o pierwszą czwórkę, gwarantującą udział w fazie play-off. Liderem tabeli UNI Opole 46 punktów. Stal Mielec czwarta punktów 35, zaś Karpaty Krosno, przedostatnie dwunaste – punktów 18.

1 marca ·  22:40