TENIS STOŁOWY

W podkarpackim tenisie stołowym

23 lut · 21:09

W Supelidze tenisa stołowego kobiet KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg pewnie pokonał Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0. W pierwszym pojedynku Zuzanna Pawelec po rozegraniu 4 piłek zgłosiła kontuzję i Wiktoria Pawłowicz bez gry zdobyła pierwszy punkt dla gospodyń. W drugim meczu Agata Zakrzewska pokonała 3:1 Natalię Bogdanowicz. Pierwsze  dwa sety  wygrała do 5 i do 8. W trzeciej partii uległa na przewagi do 10. Czwartego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść do 5.
W ostatnim pojedynku Julia Ślązak rozgromiła Weronikę Bobek wygrywając w poszczególnych partiach do 3, ponownie do 3 i do 5.
Tarnobrzeżanki są liderkami rozgrywek i pewnie zmierzają po 30 mistrzowski tytuł. A następny mecz rozegrają 19 marca w Białymstoku z tamtejszymi Dojlidami.

U panów tenisiści stołowi Fibrain AZS Politechniki Rzeszowskiej przegrali z Energą Toruń 2:3 w ramach 17. kolejki Superligi. Zespół z Rzeszowa rywalizuje w grupie spadkowej, ale ma już pewne utrzymanie. Dziś w jego szeregach zagrali juniorzy Szymon Kolasa i Patryk Dziuba. Pierwszy z nich wygrał pojedynek z Konradem Kulpą 2:0. Drugi punkt wywalczył Piotr Chodorski po wygranej z Damianem Węderlichem. Rzeszowianie zajmują 9 miejsce z dorobkiem 18 punktów.

Dzisiaj także grał nasz reprezentant w grupie mistrzowskiej Superligi. Zajmujący 3. miejsce tenisiści stołowi Sokołowa Jarosław pokonali Gwiazdę Bydgoszcz 3:1. Jest to ich 12 zwycięstwo z rzędu. Dwa punkty zdobył Kou Lei, a jeden Paweł Chmiel. Zespół z Jarosławia do prowadzących w tabeli Dekorglassu Działdowo i Bogorii Grodzisk Mazowiecki ma 2 punkty straty.

23 lutego ·  21:09