TENIS STOŁOWY

Wiadomości ze świata tenisa stołowego

26 kwi · 22:02

Tenisista stołowy Kou Lei, reprezentujący Ukrainę a klubowo w ostatnim sezonie zawodnik Sokołowa S.A. Jarosław, wywalczył w portugalskim Guimaraes awans na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. W decydującym pojedynku Kou Lei pokonał Rumuna Siposa 4:2. Wcześniej, w ćwierćfinale, jarosławski zawodnik wyeliminował aktualnego mistrza Polski – Samuela Kulczyckiego. Na igrzyskach zagra także drugi z podopiecznych klubowego trenera Kamila Dziukiewicza – Sathiyan Gnanasekaran. Hindus już wcześniej olimpijską przepustkę wywalczył na turnieju w Katarze.

W Krośnie zakończyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Młodzieżowców w tenisie stołowym. Turniej indywidualny wygrali Weronika Pelczar (z KSTS Krosno) oraz Szymon Seroka (z POLITECHNIKI Rzeszów). W grze podwójnej triumfowali duet rzeszowsko-krośnieński Martyna Motyka i Weronika Pelczar oraz Michał Klocek i Dominik Stańko z Arki Łętownia, natomiast w grze mieszanej Martyna Motyka reprezentująca Politechnikę oraz Łukasz Madej z Arki.  Awans do Mistrzostw Polski Młodzieżowców (końcem maja w Gliwicach) uzyskali: Wiktoria Wilk i Michelle Englot oraz Szymon Seroka i Łukasz Madej. Limit do startu posiadają również: Weronika Pelczar i Martyna Motyka, oraz Jakub Dąbrowski.

W Nowej Sarzynie zakończyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Młodzików w tenisie stołowym. W turnieju drużynowym najlepsze okazały się drużyny posiadające limit do Mistrzostw Polski. U młodziczek zwyciężyła drużyna POLITECHNIKI Rzeszów, a w kategorii młodzików ATS BINGO Ropczyce. Awans do Mistrzostw Polski uzyskały również drużyny UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola oraz PKS KOLPINGA Jarosław. W zawodach indywidualnych zwyciężyli Aleksandra Makar (MLKS NURT Przemyśl) i Kacper Toton (ATS BINGO Ropczyce).  Awans do Mistrzostw Polski Młodzików (Dębica, 14-16.05.2021 r.) uzyskali: Amelia Kukla i Natalia Maciałek oraz Juliusz Wille i Michał Frączek.  Limit do startu w krajowym czempionacie posiadają również: Kinga Hawro, Aleksandra Makar, Kacper Toton, Szymon Flaumenhaft, Robert Grabas i Piotr Nykiel.

26 kwietnia ·  22:02