Sport
ŻUŻEL

Wielka przebudowa stadionu Wilków

4 paź · 16:03
Wielka przebudowa stadionu Wilków

Władze Celfast Wilków Krosno na spotkaniu z władzami Ekstraligi Ekstralig żużlowej ustaliły wstępne warunki na jakich będzie podpisania umowa między klubem, a organizatorem rozgrywek na najwyższym szczeblu krajowym. Jak poinformował prezes Grzegorz Leśniak, wszystkie potrzebne inwestycje muszą zostać zrealizowane do 10-15 marca, kiedy to przedstawiciele PGE Ekstraligi przeprowadzą weryfikację obiektu.

Odnotujmy, krośnieński klub już wcześniej pozytywnie przeszedł audyt finansowy Speedway Ekstraligi. Niebawem ma się rozpocząć realizacja inwestycji, na które Rada Miasta Krosna jednogłośnie przeznaczyła 4 miliony zł. 4 kluczowe inwestycje to: rozbudowa parku maszyn i dostosowanie go do wymogów transmisji telewizyjnych, budowa nowej wieżyczki sędziowskiej  przebudowa odwodnienia liniowego toru  oraz wymiana bandy na prostych na bandę absorpcyjną łącznie z bramami i furtkami. Konieczne będą jeszcze: zakup plandeki na tor, budowa licencjonowanego mini toru, przygotowanie boksów dla zawodników według standaryzacji telewizyjnej, zakup telebimu oraz dosypanie nowej nawierzchni.

Natomiast w najbliższy  piątek o godz. 17:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się spotkanie kibiców z zawodnikami, którzy wywalczyli historyczny awans.

for: archiwum

4 października ·  16:03

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez