Sport
PIŁKA RĘCZNA

Wielki finał ENEA CUP 2023 pod patronatem Radia Rzeszów (zdjęcia)

9 maj · 17:45
Wielki finał ENEA CUP 2023 pod patronatem Radia Rzeszów (zdjęcia)

Dziś zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w tegorocznej edycji Regionalnej Ligi Młodzieżowej ENEA CUP w piłce ręcznej. W wielkim finale rozegranym dziś w Mielcu wśród drużyn w kategorii wiekowej klas IV – VI wygrał zespół Szkoły Podstawowej nr 8 z Mielca, który pokonał ekipę ze szkoły w Maliniu 12:6. Radości po tej wygranej nie ukrywał Tomasz Sondej nauczyciel wychowania fizycznego z tej szkoły, a zarazem trener Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

--:--
--:--

W kategorii klas VII – VIII  zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Cmolasie. Tu emocje trwały do ostatniej sekundy finału zakończonego wygraną z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 ze Staszowa. Po zwycięstwie emocje ciągle towarzyszyły trenerowi najlepszej ekipy Piotrowi Jóźwikowi.

--:--
--:--

Wyróżniającą się postacią Wielkiego Finału Enea Cup 2023 był Bartosz Borycki ze szkoły w Staszowie. Pomimo tylko 147 centymetrów wzrostu pokazał bardzo duże umiejętności i wielki charakter.

--:--
--:--

Wyniki Wielkiego Finału

Klasy IV-VI – półfinały

SP 8 Mielec – SP 7 Mielec  9:4

SP Sichów – SP Malinie 11:13 (po rzutach karnych)

mecz o 3 miejsce: SP Sichów – SP 7 Mielec 9:7

Finał – SP 8 Mielec – SP Malinie 12:6

Klasy VII-VIII - półfinały

SP Cmolas – SP Malinie 14:7

SP 3 Staszów – SP 11 Mielec 8:4

Mecz o 3 miejsce SP Malinie – SP 11 Mielec 10:8

Finał SP Cmolas – SP 3 Staszów 6:5


W tegorocznej edycji Enea Cup wzięło udział prawie 600 uczniów ze szkół z województw: podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego. Organizatorem był klub Handball Stal Mielec, a Polskie Radio Rzeszów sprawowało patronat medialny nad tą imprezą.

fot. Robert Pytka

9 maja ·  17:45

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez