Sport
PIŁKA NOŻNA

Włodzimierz Gąsior pozostanie trenerem piłkarzy PGE Stali Mielec

20 maj · 21:21
Włodzimierz Gąsior pozostanie trenerem piłkarzy PGE Stali Mielec

Włodzimierz Gąsior pozostanie trenerem piłkarzy PGE Stali Mielec na następny sezon. Klubowi przyznano również licencję na występy w ekstraklasie. Dziś zapadła decyzja o przedłużeniu kontraktu z trenerem Włodzimierzem Gąsiorem; poinformował Polskie Radio Rzeszów prezes klubu Jacek Klimek:

--:--
--:--

Po ostatnim spotkaniu sezonu mielczan (na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław – dającym podkarpackiej drużynie utrzymanie w ekstraklasie) trener Włodzimierz Gąsior zasugerował, iż był to ostatni mecz Stali pod jego kierownictwem. I to się zgadza – potwierdza prezes Klimek, ale jak dodaje: sytuacja była dynamiczna, a kandydatura Włodzimierza Gąsiora w aspekcie kontynuacji jego pracy w Mielcu, była brana pod uwagę niedługo po meczu we Wrocławiu:

--:--
--:--

Ponadto mielecki klub otrzymał licencję na występy w ekstraklasie z nadzorem finansowym. Jednocześnie Stal będzie musiała zapłacić 15 tys. zł za „naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego”. 4 maja ogłoszono, że Stal nie otrzymała uprawnień. Według wyjaśnień klubu brakowało sprawozdania finansowego z pierwszej części roku, gdy drużyna była jeszcze pod opieką stowarzyszenia (obecnie Spółki Akcyjnej). Pierwszy trening, w okresie przygotowawczym do nowego sezonu drużyna odbędzie 14 czerwca.

Fot. Stal Mielec

20 maja ·  21:21

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez