Wyniki podkarpackich zawodników na Mistrzostwa Polski do lat 23

24 lip · 20:35

W Suwałkach trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 23. W stawce silna reprezentacja z Podkarpacia złożona z zawodników CWKS Resovii, Viktorii Stalowa Wola i LKS Stali Mielec. Złoty medal w skoku wzwyż zdobyła Wiktoria Miąso z CWKS Resovii Rzeszów. Nasza zawodniczka osiągnęła rezultat 1,87 cm i aż o 16 centymetrów wyprzedziła drugą Monikę Przybył z Zawiszy Bydgoszcz.

Brązowy medal w finale trójskoku wywalczył Kamil Wąż z LKS Stali Mielec. Wąż poszybował 14 metrów i 86 centymetrów. Zwyciężył Dawid Krzemiński z Radomia z rezultatem 15 metrów 70 centymetrów.

Czwarte miejsce w finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami zajęła Patrycja Surowiec z CWKS Resovii. Zwyciężyła Kinga Królik z Pabianic.

W finale biegu na 100 metrów zawodnik CWKS Resovii Albert Komański uplasował się na 6 pozycji. Zwyciężył Rafał Pająk z MKS-u Czechowice-Dziedzice.

W finale biegu na 800 metrów kobiet – wysokie 5 miejsce zajęła Agnieszka Dybka z Resovii. Zwyciężyła Klaudia Kazimierska z LKS-u Vectra Włocławek. Do finału nie udało się awansować Konradowi Bernalowi również z CWKS Resovii. Z kolei w finale rzutu młotem udział brały dwie zawodniczki Victorii Stalowa Wola – Agata Kotwica była szósta, a  Natalia Ziółkowska jedenasta.

24 lipca ·  20:35