Sport
PIŁKA NOŻNA

Z podkarpackich boisk

10 sty · 21:32
Z podkarpackich boisk

Maciej Jankowski odchodzi z ekstraklasowej PGE Stali Mielec. Kontrakt z piłkarzem został rozwiązany za porozumieniem stron. 32-letni pomocnik w obecnym sezonie rozegrał 12 meczów.

Według nieoficjalnych jeszcze informacji Stal Mielec nie wykupi Fabiana Piaseckiego ze Śląska Wrocław. Napastnik jesienią był wypożyczony do mieleckiej drużyny. Jak mówił na naszej antenie prezes Stali Jacek Klimek kwota, którą zażądał Śląsk za tego zawodnika, jest siedmiocyfrowa. Ta sytuacja nie oznacza definitywnego opuszczenia Mielca przez Piaseckiego. Wciąż możliwe, choć mało prawdopodobne jest dalsze wypożyczenie lub też wykupienie Piaseckiego przez inny klub a co za tym idzie możliwe pozostawienie go na rundę wiosenną w Stali.

I ligowi piłkarze Apklan Resovii rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Na początek odbyli testy medyczne. Jutro na obiektach WSiZ-u w Kielnarowej mają w planach testy motoryczne. Resovia ma testować na początek dwóch zawodników – to młodzieżowcy, będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w sobotnim wyjazdowym sparingu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, który rozpocznie serię meczów kontrolnych.

Nowym zawodnikiem Apklan Resovii został Paweł Wojciechowski.  31-letni napastnik związał się z klubem półtoraroczną umową z opcją przedłużenia o kolejny rok. Wojciechowski w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał dziesięć spotkań w barwach Górnika Łęczna.

Dziś przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęła drugoligowa Stal Rzeszów. Pierwsze zajęcia piłkarze odbyli na stadionie w Nowej Wsi. Trenowało 24 zawodników, w tym dwóch testowanych. Niewykluczone, że Stal opuści Dawid Olejarka, którym zainteresowany jest ekstraklasowy Radomiak. Do grona asystentów pierwszego trenera zespołu – Daniela Myśliwca dołączyli Sławomir Nazaruk i Michał Kordas. Nazaruk to były piłkarz m.in. Górnika Łęczna i Śląska Wrocław – posiada licencję UEFA PRO. Kordas od ponad dwóch lat był związany z Akademią Piłkarską Stali Rzeszów jako trener grup młodzieżowych. Posiada licencję UEFA A.

Fot. archiwum

10 stycznia ·  21:32

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez