PIŁKA NOŻNA

Z podkarpackich boisk

25 kwi · 19:45

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali na własnym boisku wicelidera tabeli PKO BP Ekstraklasy – Pogoń Szczecin 1:0 w niedzielnym meczu 27. Kolejki. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 22 minucie obrońca Marcin Flis.

Dzięki wygranej mielecka Stal utrzymała kontakt z przedostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała, które w tej kolejce również niespodziewanie pokonało Lecha Poznań 1-0. Oba zespoły mają po 24 punkty.

W innych niedzielnych spotkaniach Warta Poznań wygrała z Jagiellonią Białystok 2:0, a Lechia Gdańsk przegrała z Legią Warszawa 0-1.

W trzeciej lidze gr. IV w ten weekend 31 seria gier. W dwóch niedzielnych spotkaniach: Rezerwa Cracovii przegrała 0-1 z Lewartem Lubartów, a Wisła Puławy pokonała 1-0 Klub Sportowy Wiązownica, strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu.

Dziś w 4 lidze podkarpackiej dwa mecze 26 kolejki grupy spadkowej:

Rezerwa Stali Mielec rozgromiła u siebie Ekoball Sanok, aż 6-0, z kolei Start Pruchnik przegrał z Sokołem Nisko 2-4.

Z kolei piłkarki nożne Resovii przegrały na wyjeździe z Tarnovią Tarnów 3-7 w niedzielnym meczu 17 kolejki 1 ligi. W tabeli zaplecza ekstraklasy prowadzi właśnie Tarnovia z dorobkiem 38 punktów – Resovia ma 23 punkty i jest siódma.

25 kwietnia ·  19:45