KOSZYKÓWKA

Z podkarpackich parkietów

30 mar · 21:16

W I lidze koszykarzy Miasto Szkła Krosno pokonało we własnej hali AZS Politechnikę Opole 73:68 (w poszczególnych kwartach 21:12,12:19,21:15,19:22). To trzecie z rzędu zwycięstwo pod okiem trenera Romana Prawicy. "Szklany Team" definitywnie zapewnił sobie pozostanie w I lidze. Najwięcej dla gospodarzy rzucił Julian Jasinski - 27 pkt dla gości Dominik Rutkowski -22.

Swój wyjazdowy mecz w ramach 32 kolejki grali też koszykarze wicelidera Rawlplug Sokoła Łańcut. Nasz zespół pokonał na wyjeździe prowadzący w tabeli Górnik Wałbrzych 91:85. Do przerwy Sokół wygrywał 46:34. Kolejne kwarty wygrał Górnik czterema i dwoma punktami. Najskuteczniej w łańcuckim zespole zagrali: Nowakowski i Pisarczyk zdobyli odpowiednio 19 i 15 punktów, dla gospodarzy Dymała i Niedźwiecki po 16. Sokół zrównał się punktami z Górnikiem.

Natomiast w Przemyślu drugoligowi koszykarze Niedźwiadków Chemart w inauguracyjnym meczu I rundy play-off przegrali z liderem Polonią Bytom 77:84. Kolejny mecz 2 kwietnia w Bytomiu.

30 marca ·  21:16