LEKKOATLETYKA

Zakończył się trzeci, ostatni dzień - 75 lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20 w Lublinie

4 lip · 20:50

Oliwer Wdowik z CWKS Resovii Rzeszów zdobył złoto w biegu na 200 metrów. Dystans przebiegł poniżej 21 sekund - dokładnie 20 sekund i 96 setnych. W rywalizacji kobiet wynikiem 23 sekundy i 75 setnych srebro zdobyła Magdalena Niemczyk z UKS-u Tiki-Taka Kolbuszowa. Z kolei Michał Matyja z CWKS Resovii Rzeszów wygrał konkurs rzutu dyskiem z wynikiem 55 m 40 cm. Srebrny medal wywalczył również Dawid Piłat z LKS Stali Mielec który rzucił młotem na odległość 74 metrów i 31 cm.

Monika Moskal z KKB MOSiR Krosno zajęła 7 miejsce, a  Julia Stobierska z LKS-u Stal Mielec 11 miejsce w finale Trójskoku kobiet.  W biegu na 1500 metrów  Karolina Hazik i Monika Kuźniar z Resovii Rzeszów zajęły kolejno 13 i 11 miejsce. W klasyfikacji medalowej województwo podkarpackie zajęło 2 pozycję.  Nasi lekkoatleci wywalczyli 10 medali - 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Najwięcej bo aż 19 krążków zdobyli sportowcy z województwa wielkopolskiego.

4 lipca ·  20:50