Sport

Złożono wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę PCLA

8 cze · 21:27
Złożono wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę PCLA

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Miasto Rzeszów złożyło wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletyki.

Wniosek zawiera komplet dokumentów, które są niezbędne do tego, aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę. Wśród nich jest między innymi: projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, a także oświadczenie o prawie do dysponowania terenem pod inwestycję. Aby uzyskać ten ostatni dokument, konieczne było kupno działek, gdyż samorząd Rzeszowa nie był właścicielem całości gruntów pod budowę PCLA.

23 kwietnia miasto kupiło dwie działki wielkości ok. 20 arów, które należały do prywatnych właścicieli. Trzecią działkę na rzecz samorządu klub Resovia przekazał bezpłatnie. Wcześniej prowadzone były w szybkim tempie prace nad podziałem gruntów.

1 czerwca na stadionie Resovii przy ulicy Wyspiańskiego, gdzie powstanie obiekt – wicepremier Piotr Gliński potwierdził, że miasto otrzyma z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 60 mln złotych dofinansowania. Według obecnych szacunków cała inwestycja ma kosztować około 120 mln złotych.

Fot. ZK Architekci

8 czerwca ·  21:27

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez