TENIS STOŁOWY

Zmiana zasad rozgrywania meczów Ligi Mistrzyń

17 sty · 21:43

Europejska Federacja Tenisa Stołowego zmieniła zasady rozgrywania meczów Ligi Mistrzyń począwszy od ćwierćfinału. Zmiana jest istotna dla drużyny KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg, która w najbliższą niedzielę zagra przed własną widownią rewanżowy mecz o awans do półfinału z francuskim zespołem TT Saint Qentin.

Zgodnie ze skorygowanym regulaminem, za zwycięstwo w meczu w stosunku 3-0 lub 3-1 drużyna otrzymuje 3 punkty, za wygraną 3-2 – punktów dwa. Zespół, który przegra mecz 2-3 zdobywa tylko jeden punkt. W przypadku jeśli w dwumeczu obie drużyny będą miały identyczny bilans punktowy – 10 minut później rozpocznie się tzw. „złoty mecz”. To trzy pojedynki, każdy rozgrywany do 3 zwycięstw. Ponadto ewentualny piąty set w każdym pojedynku będzie grany do zdobycia przez zawodniczkę szóstego punktu. Ten system przypomina niegdyś rywalizację w siatkarskich pucharach europejskich. Dla KTS-u, który wygrał pierwszy mecz we Francji 3-0. Zmiana ta oznacza dodatkową trudność, gdyż by uniknąć tzw. „złotego” meczu mistrzynie Polski muszą w niedzielę wygrać co najmniej dwa pojedynki. Początek spotkania w tarnobrzeskiej hali sportowej o godzinie 11.

17 stycznia ·  21:43