Sport
ŻUŻEL

Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno w ekstralidze!

24 wrz · 18:41
Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno w ekstralidze!

Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno po raz pierwszy w historii klubu awansowali do ekstraligi. W rewanżowych zawodach finałowych przegrali na wyjeździe ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra 41:49, ale awansowali dzięki wygranej w pierwszym meczu na własnym torze 50:40.

Punkty: Stelmet Falubaz Zielona Góra: Piotr Protasiewicz 11, Krzysztof Buczkowski 9, Rohan Tungate 7, Jan Kvech 7, Max Fricke 5, Maksym Borowiak 5, Antoni Mencel 5.

Cellfast Wilki Krosno: Andrzej Lebiediew 15, Vaclav Milik 10, Mateusz Szczepaniak 8, Tobiasz Musielak 4, Keynan Rew 3, Franciszek Karczewski 1, Krzysztof Sadurski 0.

Zawody trzymały w napięciu do samego końca. Falubaz nieznacznie prowadził od drugiego wyścigu, jednak wynik dwumeczu niemal cały czas oscylował wokół kilkupunktowej przewagi gospodarzy. Przed biegami nominowanymi Falubaz prowadził 44:34 i o losach mistrzostwa 1. ligi oraz awansu musiały zadecydować wyścigi nominowane. W biegu 14. został wykluczony lider Falubazu Max Fricke, który według sędziego nieprzepisowo zaatakował Mateusza Szczepaniaka. Obaj upadli na tor. Osamotniony Krzysztof Buczkowski w powtórce upadł na wejściu w pierwszy łuk. W następnej powtórce pojechał, ale to goście wygrali 4:2. Przy wyniku 46:38 to Wilki były bliżej awansu. Ostatni wyścig to pojedynek Rohana Tungate'a i Piotra Protasiewicza z Vaclavem Milikiem i Andrzejem Lebiediewem. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Protasiewicza, ale za nim metę przyjechał duet z Krosna. Ten remis dał Wilkom awans do ekstraligi.

Udało się wygrać dwumecz ,tak jak zaplanowaliśmy - mówi kapitan Wilków Andrzej Lebiediew

--:--
--:--

Wiedziałem ze musimy z Andrzejem zremisować 15 wyścig - dodaje Waclaw Milik

--:--
--:--

Relacja: Bartłomiej Wisz

24 września ·  18:41

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez