Wiadomości
RZESZÓW

12. Piknik Nauki Eksploracje

17 maj · 16:30
12. Piknik Nauki Eksploracje

Warsztaty z fizjoterapii, pokazy chemiczne, interaktywne eksponaty oraz łaziki marsjańskie - te i wiele innych atrakcji czeka na uczestników 12. Pikniku Nauki Eksploracje. W Pikniku zaprezentują się uczelnie, szkoły, instytucje i organizacje popularyzujące wiedzę z regionu i całego kraju. Politechnika Rzeszowska w Lotniczy Piątek otworzy dla zwiedzających laboratoria, w których prowadzone są badania dla przemysłu lotniczego. Natomiast o Medyczną Niedzielę zadba Uniwersytet Rzeszowski oferując prezentację sprzętu medycznego do diagnostyki chorych.

Główne atrakcje tradycyjnie odbędą się w Sobotę Pełną Wrażeń. W miasteczku namiotowym obok Zamku Lubomirskich i fontanny multimedialnej będą między innymi pokazy, mini-wykłady, konkursy i ekspozycje.

Tegoroczna edycja Pikniku Nauki Eksploracje nawiązuje do Roku Ignacego Łukasiewicza. Z okazji 200. rocznicy urodzin patrona przemysłu naftowego i gazowniczego, przygotowano musical „Ignacy Łukasiewicz – Nasz Rodak i Patron”. Będzie też sobotnia strefa odkryć naukowych Łukasiewicza.

17 maja ·  16:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez