Wiadomości
RZESZÓW

730 tysięcy pasażerów w Jasionce w ubiegłym roku

10 sty · 20:34
730 tysięcy pasażerów w Jasionce w ubiegłym roku

Ponad 730 tysięcy pasażerów obsłużył port lotniczy w podrzeszowskiej Jasionce w ubiegłym roku. Wyniki zanotowane w drugiej połowie 2022 r. były najlepsze w historii lotniska – poinformował  prezes zarządu portu Adam Hamryszczak. Dodał, że osiągnięty wynik to 95 procent ruchu pasażerskiego z najlepszego w historii portu roku 2019.

Hamryszczak podkreślił, że rola jaką pełni lotnisko od czasu agresji Rosji na Ukrainę postawiła ogrom wyzwań. W tych okolicznościach za największy sukces, uważa on utrzymanie statusu lotniska cywilnego i niezakłóconą obsługę rejsów rozkładowych, a także czarterowych.

W ubiegłym roku  w Jasionce przyjęto kilka tysięcy samolotów niosących pomoc dla Ukrainy. Rekordowo bogata była także siatka letnich połączeń, obejmująca aż 20 tras międzynarodowych i trzy krajowe.

Wśród przewoźników obsługujących rejsy regularne do i z Jasionki w 2022 r. pozycję lidera utrzymał Ryanair, który przewiózł blisko 290 tysięcy pasażerów, PLL LOT obsłużył ponad 200 tysięcy, zaś Wizz Air - 82 tysiące pasażerów.  Najpopularniejszymi kierunkami pozostały Londyn  i Warszawa.

fot. archiwum

10 stycznia ·  20:34

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez