Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Adam Hamryszczak o nowych połączeniach z Jasionki

16 lip · 09:39
Adam Hamryszczak o nowych połączeniach z Jasionki

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka stara się odbudować dynamikę ruchu lotniczego po trudnym okresie spowodowanym pandemią.

Jak mówi dzisiejszy gość Radia Rzeszów, prezes Portu, Adam Hamryszczak, lotnisko stara się przywracać siatkę dotychczasowych połączeń, a w miarę możliwości również uruchamiać nowe.

Na rzeszowskim lotnisku oprócz Ryanaira z kierunkiem brytyjskim i irlandzkim, pojawił się Wizz Air, który od września będzie latać do Oslo, Londynu i Eindhoven. Natomiast jeszcze w lipcu – po półtorarocznej przerwie – loty z Jasionki do Frankfurtu wznawia Lufthansa, co daje możliwość skomunikowania z innymi lotniskami na świecie. Powodzeniem cieszy wznowione połączenie z Rzeszowa do USA, średnie obłożenie lotów w przylocie ze Stanów Zjednoczonych to – jak informuje Adam Hamryszczak – ponad 90 procent, a w odlocie 56 procent. Ważne dla Jasionki są także kierunki wakacyjne – z Rzeszowa można polecieć np. do Burgas w Bułgarii czy chorwackiego Zadaru i Splitu, wypełnienie samolotów na trasach do tych dwu ostatnich miast to 80 procent.

Wakacyjną siatkę uzupełniają loty czarterowe – pięć połączeń tygodniowo do tureckiej Antalyi i albańskiej Tirany – z niemal stuprocentowym wypełnieniem miejsc w samolotach. Powodzeniem cieszą się też połączenia krajowe do Gdańska i Szczecina – te dwa ostatnie mają średnie obłożenie miejsc w granicach odpowiednio 80 i 60 procent.

Mówił Jerzy Pasierb.

https://radio.rzeszow.pl/zaplecze/plik/495a361f-1e97-4b19-96bf-c97f43d0fe65.mp3

Fot. Jeremiasz Jankowiak

16 lipca ·  09:39

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez