Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Adam Piątkowski o nowych inwestycjach w gminie Solina

7 lis · 08:45
Adam Piątkowski o nowych inwestycjach w gminie Solina

Fot. archiwum

Woda, jak mówi nasz dzisiejszy gość wójt Soliny Adam Piątkowski, była i jest największą atrakcją tej gminy i wokół niej rozwijać się będzie turystyka.

Jedną z atrakcji planowaną na najbliższe lata będzie budowana przez Polskie Koleje Linowe kolejka widokowa nad zaporą, ale również dbałość o infrastrukturę komunalną. To od nowoczesnych oczyszczalni, powstałych między innymi w Berezce za 30 mln zł, zależeć będzie utrzymanie najwyższej klasy czystości wody w zbiorniku solińskim. Przyjazd turystów, których w tym roku było około 2 mln zależeć będzie też od powstania kolejnych atrakcji takich jak specjalna kładka łącząca Cypel z Patelnią czy szlak rowerowy od Polańczyka do Myczkowiec. Na realizację tych zadań gmina już złożyła wniosek do Krajowego Programu Odbudowy na kwotę 200 mln zł. Planuje też rewitalizację parku zdrojowego, na który też złożyła stosowny wniosek oraz modernizację sieci wodociągowych w Polańczyku.

W rankingu Wspólnoty Solina zajęła siódme miejsce pod względem wydatków inwestycyjnych  i jest szansa, że w przyszłych latach pozycje tę co najmniej utrzyma.

7 listopada ·  08:45

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez