Wiadomości
ŁAŃCUT

Akcja wsparcia Fundacji „Życie z rakiem”

5 mar · 18:33
Akcja wsparcia Fundacji „Życie z rakiem”

„W marcu biegamy dla Kobiet” – to nazwa ogólnopolskiej akcji wsparcia Fundacji Onkologicznej „Życie z rakiem”. Organizuje ją szkoła podstawowa w Brzózie Stadnickiej w powiecie łańcuckim. Do udziału w projekcie edukacyjno-społecznym zgłosiło się już prawie 30 szkół z całego kraju, m.in. z Wrocławia, Włocławka, Słupska i Katowic. Najważniejszym zadaniem jest zaangażowanie uczniów i nauczycieli do biegu. Uczniowie i nauczyciele powinni przebiec w sumie dystans 50 km i potwierdzić to zdjęciami przesłanymi pocztą elektroniczną do szkoły w Brzózie Stadnickiej.

Drugim zadaniem szkoły biorącej udział w projekcie jest wpłacenie na rzecz Fundacji Onkologicznej „Życie z rakiem" swojej cegiełki w dowolnej kwocie i dołączenie potwierdzenia przelewu do zgłoszenia.

W akcji „W marcu biegamy dla Kobiet” chodzi m.in. o uświadomienie dzieciom obecności osób chorujących na raka w ich najbliższym otoczeniu i propagowanie zdrowego stylu życia. Informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej szkoły podstawowej w Brzózie Stadnickiej www.spbrzozastadnicka.zolynia.pl.

Relację przygotowała Iwona Piętak.

--:--
--:--


Ilustracja: plakat akcji

5 marca ·  18:33

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez