Wiadomości
RZESZÓW

Akcja wsparcia służb granicznych

12 lis · 18:01
Akcja wsparcia służb granicznych

Rzeszowscy radni PiS chcą wspierać mundurowych. Chodzi o pokazanie solidarności ze Strażą Graniczną, Policją i Wojskiem w związku z trudną sytuacją na polsko-białoruskiej granicy – mówi radny Marcin Fijołek.

Radni zaproponowali prezydentowi Rzeszowa, aby w szkołach  odbyły się spotkania z  przedstawicielami służb mundurowych. Uczniowie dowiedzieliby się wtedy, na czym polega służba i ich codzienna praca. Drugim elementem ma być konkurs na krótki materiał filmowy wyrażający wsparcie młodzieży dla  mundurowych.

Radny Robert Kultys dodaje, że napięta sytuacja na granicy i problem z migrantami sprawiły, że wiele osób dorosłych – jak się wyraził – "pogubiło się". Jeszcze trudniej jest to, co się dzieje zrozumieć młodzieży. Tymczasem dla idei państwa nie ma nic gorszego, niż sytuacje, że młode pokolenie przestaje się utożsamiać z państwem i  z obowiązkami wobec niego – dodaje Kultys.

Radni proponują, by powstała identyfikacja graficzna akcji pod hasłem "Wspieramy polskich mundurowych". Dzięki niej mieszkańcy Rzeszowa mogliby wyrazić swoje poparcie w mediach społecznościowych.

Fot. Barbara Kozłowska

12 listopada ·  18:01

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez